Trakya Fest’ten İyi Puan Almalıyız

02 Ağustos 2017
184
Trakya Fest’Ten İyi Puan Almalıyız

Helvacıoğlu, Erikli’de birincisi düzenlenecek olan festivalin bölge olarak avantaja çevrilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, 4-5-6 Ağustos’ta Erikli Sahili’nde gerçekleştirilecek olan Trakya Fest ile ilgili uyarılarda bulundu.

Helvacıoğlu, Erikli’de birincisi düzenlenecek olan festivalin bölge olarak avantaja çevrilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Helvacıoğlu açıklamasına, yaşanacak sıkıntılar konusunda uyarılarda bulunarak başladı ve şunları söyledi: “Bir özel şirketin organizasyonluğunda Erikli’de büyük bir festival düzenlenecek. 4-5-6 Ağustos’ta Erikli’ye çok ünlü sanatçı ve grup gelecek. 20’ye yakın sanatçı ağırlayacağız. Bu Trakya için çok önemli bir fırsat gibi görünüyor fakat birçok sıkıntıyı da içinde barındırabilir. Yaklaşık 60 bin nüfus ortalaması bekleniyor. Konaklama, temizlik, su, yeme içme, tuvalet ve bir sürü daha sıkıntı olmaması için önlemler alınmalıdır. Nasıl ki bayramlarda olumsuz eleştiriler alıyor isek, burada da sıkıntılarımız olabilir. Erikli’de bu yıl 3 bayram yaşanacak gibi düşünebiliriz. Olumsuz eleştirileri engellemek için önlemler almalıyız.”

Trakya Fest’in bölge için avantaja çevrilmesi gerektiğini belirterek açıklamasına devam eden Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Trakya Fest’i fırsata çevirmek için tüm kurum ve kuruluşlar önlemlerini almak zorundadır. Evler, oteller, pansiyonlar dolu. Ticarethaneler dolu. Esnafın hazır olması gerekiyor. Kaymakamlığın, valiliğin ya da ilgili kurumların bir kriz masası kurması gerekir. İstişare içinde olmamız gerekir diye düşünüyorum. Her gün 60 bin insanın bu bölgede olması sorunları da getirecek. Önlemlerin alınması gerekir. Esnafımızı da uyarıyoruz. Ne olur bunu kar fırsatına çevirmeyiniz. Fiyatları ikiye üçe katlamayınız.”

Helvacıoğlu, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Herkes Trakya Festi olumlu bir organizasyon olarak değerlendirmeli. Bakın şimdi ilki düzenleniyor bu festivalin. Bunun içinden alnımızın akıyla çıkmalıyız ki, tekrarı olabilsin. Trakya Fest Saros Körfezi’nin en büyük etkinliğidir. Bunu fırsata, avantaja çevirmeliyiz. Tüm kurum ve kuruluşlar hazır olmalıdır ve biz bu sınavı iyi geçmeliyiz. Tüm kurum ve kuruluşlar, Saros Körfezi tarihinin en büyük etkinliğini yapacak. Bunun içinden en güzel şekilde çıkmalıyız. Olumlu puan almalıyız. Herkese iş düşüyor. Ev sahibine, esnafa, memura, vatandaşa. Biz bu işin içinden bölge olarak alnımızın akıyla çıkmalıyız.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close