KEŞAN GIDA İHTİSAS OSB İLE İLGİLİ TALEPLER YENİ BAKANA İLETİLDİ

04 Ağustos 2017
151
Keşan Gıda İhtisas Osb İle İlgili Talepler Yeni Bakana İletildi

Keşan TSO Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu: " Gıda OSB'yi oda ve borsalar olarak yeni bakanımıza ilettik"

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Başkanı Yüksel Alioğlu, Faruk Çelik'in ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevlendirilen Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katıldığı ve Tekirdağ'da gerçekleştirilen Trakya İlleri Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı'nda Gıda OSB taleplerini ilettiklerini söyledi.

Alioğlu, odalar ve borsalar olarak, Faruk Çelik döneminde, Keşan'da kurulması için yaptıkları Gıda OSB çalışmalarını, yeni Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba'ya da ilettiklerinin altını çizdi.

Kurulması halinde bölgedeki ekonomiyi değiştirmesi planlanan Gıda OSB'nin Keşan'da kurulması için yaptıkları çalışmaları ve talebi yinelediklerini belirten Yüksel Alioğlu, "Oda ve borsalar olarak Tekirdağ’da Bakan Fakıbaba’nın toplantısına katıldık. Bunun sebebi de Gıda OSB’yi yeni bakanımıza anlatmaktı.

Necdet Budak da bakanımızın danışmanı olarak Tekirdağ’da toplantıya katıldı. Bakanımıza Gıda OSB konusunda bilgi verirken Necdet Bey’in de konu hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledik.” dedi.

Gıda OSB'nin biran önce faaliyete geçmesini istediklerin ve bu anlamda çalışmalara devam edeceklerinin altını çizen Alioğlu, "Gıda OSB’nin biran önce faaliyete geçmesini arzu ediyoruz. Bu süreç imzalar atılsa dahi 3-5 yıl devam edecek. Takdir ederseniz ki 3-5 yıllık süre zarfı içerisinde Hamzadere Bölgesi'nde sulu tarımla ilgili ciddi gelişmeler olacak. Sulama tertibatlarıyla ilgili çalışmalar hemen hemen bitmek üzere. Vatandaşlarımız emeğinin karşılığını Gıda OSB ile almış olacaktır. Bu konuda bakanımıza hatırlatmalarda bulunduk. Bir an önce imzaların atılmasını istiyoruz. Necdet Budak Bey de destek verecektir. Gıda OSB konusunda süreye ihtiyaç var. İnşallah en kısa sürede girişimlerimizden sonuç alırız” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Ekonomi Bakanlığı
TOBB Türkiye Fuar Rehberi
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi
Kosgeb
Resmi Gazete

Yukarı çık.

ODAMIZ

Close